Jaapani firma Yokohama on liider uute tehnoloogiate ja innovaatiliste ideede rehviturule viimise alal. Tegu on maailma ühe suurema rehvitootjaga, kes valmistab ja müüb premium-klassi rehve juba üle 100 aasta.

JUBA SAJAND PARIMATE HULGAS

Yokohama on üks maailma suuremaid rehvitootjaid. Alates oma tegevuse alustamisest 1917. aastal on firma rehvide tootmisel lähtunud kõige kõrgematest kvaliteedinõuetest, kasutades kõige moodsamaid tehnoloogiaid.

OLEMUSELT SUUREPÄRANE

Yokohama 1992. aastal välja töötatud firmafilosoofia kohaselt on ettevõtte peamine eesmärk tõhustada kogu planeedi inimeste igapäevast elu, kasutades progressiivseid tehnoloogiaid ja luues tarvilikke tooteid. Nii parandatakse ka inimeste elukvaliteeti ja suurendatakse heaolu. Yokohama moto on „Olemuselt suurepärane“ (Excellence by Nature).

TEADUSLIK LÄHENEMINE REHVIDE TOOTMISELE

Yokohama rehvid töötatakse välja teadusuuringute keskuses RADIC. Uusi ja tõhusaid materjale otsides kasutavad ettevõtte insenerid superarvuteid ning selliseid vahendeid nagu elektronmikroskoobid, elektronspektroskoobid ja magnetresonants-spektromeetrid. Nii võivad kõik kasutajad olla kindlad Yokohama rehvide veatus kvaliteedis.

APELSINIÕLI KASUTAMINE

Apelsiniõli lisamisel kummisegule paraneb rehvide energiatõhusus, kasutusiga ja pidurdusomadused. See on üks kõige kleepuvamaid aineid maailmas ning seda saadakse tõepoolest apelsinikoorest. Seetõttu sisaldavad apelsiniõli peaaegu kõik Yokohama uued rehvimudelid.

SPORDI TOETAMINE

Yokohama toetab paljusid spordialasid: jalgpalli, hokit, korvpalli, mitmesuguseid vastupidavusvõistlusi ning muidugi rallit, võidu- ja maastikusõitu. Firma eraldab toetuseid eri viisidel – sponsides kogu üritust või konkreetseid meeskondi, varustades rehvidega ning samuti töötades välja ja juurutades tõhusaid viise sportrehvide kasutamiseks.

TEGEVUS 120 RIIGIS

Yokohama on tõeliselt globaalne ettevõte, mis tegutseb enam kui 120 riigis. Yokohama aasta netotulu on üle 5 miljardi euro, firmas töötab 24 000 inimest ja sellel on eri riikides kokku umbes 500 filiaali. Yokohama rehvitehased asuvad Jaapanis, Hiinas, Venemaal, Tais, Brasiilias ja Indias, teadustöö keskused aga Jaapanis, Rootsis, Saksamaal, Hispaanias, Tais ja USAs.

YOKOHAMA RUBBER

Rehvid on Yokohama ainult üks, kuigi kõige olulisem tegevussuund. Ettevõte toodab ka kõrgsurvetorusid, hermeetikuid, konveierilinte, sadamate ja naftaplatvormide vendreid, sildade kompensaatoreid ja muid tööstustooteid, samuti lennukidetaile ja isegi golfivarustust.

YOKOHAMA REHVID KOSMOSES

Kui öelda, et Yokohama on üleilmne firma, vähendab see tegelikult selle tähtsust. Kas mäletate seda legendaarset pilti? Need on Yokohama rehvid Advan! See pole ime, sest Tesla Roadsteri standardvarustuses on ADVAN Neova AD07 LTS2, mudelile Roadster Sport paigaldatakse aga rehve ADVAN A048 LTS.